Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Anestezi kliniğimizde genel anestezi ve IV sedasyon altında diş tedavileri uygulanmaktadır. Diş ünitesinde herhangi bir sebepten tedavisi yapılamayan hastalarımıza tam teçhizatlı ameliyathanemizde hizmet verilmektedir.

Genel anestezi veya IV sedasyon ile diş tedavisi gereken durumlar neler olabilir?

Diş ünitesinde tedavisi devam edilemeyen çocuk hastalar, diş ünitesinde tedavi görme konusunda aşırı kaygısı bulunan erişkin hastalar, öğürme refleksi fazla olan hastalar, çok uzun süreli işlemler öngörülen ve bu sürede ağız açıklığı sağlanamayacak işlemler, Alzheimer, demans gibi hasta ile iletişim kurulmasında zorluk çekilen nörolojik rahatsızlıklar, otizm, serebral palsi, mental retardasyon gibi engellilik durumları.

 Anestezi öncesi hastalarımıza anestezi uzmanımız tarafından ayrıntılı fizik muayene yapılmakta ve gerekli tetkikler istenmektedir. Bu uygulamalarımıza pandemi dönemine özel Covid-19 IgG ve IgM antikor testlerini de eklemiş bulunmaktayız. Bu antikor testleri bize kişinin Covid-19 hastalığını geçirmiş veya geçirmekte olduğu ile ilgili bilgi vermektedir. Böylece hastalarımız güvenle ameliyata alınabilmektedir. 

Önce bir yakını eşliğinde hazırlık odasına alınan hastaya anestezi uzmanının uygun gördüğü doz ve uygulama biçimi ile sakinleştirici ilaç uygulanmaktadır. Yeterli rahatlama sağlandıktan sonra bir sağlık personeli eşliğinde ameliyat salonuna alınmaktadır. Genel anestezi veya sedasyon uygulaması yapılmakta, diş işlemleri bitirildikten sonra hasta uyandırılmakta ve tekrar hazırlık odasına alınmaktadır. Burada yine bir yakını ile beraber güvenle taburcusu yapılana kadar istirahat etmektedir. Gerekli uyarılar yapılarak anestezi uzmanı tarafından güvenli olduğuna karar verildiğinde taburcu edilmektedir.

Bölüm Hekimlerimiz

Selcen ÖZBEK

Anesteziyoloji ve Reanimasyon