Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi 5. Kez Uluslararası Kalite Belgesi Aldı

Yeditepe Üniversitesi Diş Hastanesi dünyada JCI tarafından akredite edilen ilk diş hastanesidir. Küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen Joint Commission International (JCI) tarafından beşinci kez ve kendi tarihinin de en üst düzey

JCI, reakreditasyon periyodu 3 yılda bir olan, kalite ve hasta güvenliği alanındaki en iyi uygulamaları belirleyen, ölçen ve belgeleyen dünyanın en yetkin sağlıkta akreditasyon kuruluşudur. Yeditepe Üniversitesi Diş Hastanesi, yeniden değerlendirme sürecine Şubat 2022’de girerek, yaklaşık bin standart kapsamında yapılan saha ziyaretleri, klinik ve idari alan incelemeleri sonucunda 2009, 2012, 2015 ve 2019 yıllarının ardından 2022’de de en yüksek başarı oranını elde etti.

Uluslararası düzeydeki hizmet sunum kalitesini tescilleyen kurum, bu başarısını tüm ekibinin sistematik ve disiplinli çalışmalarının sonucunda elde etti.  Kurumdaki her çalışanın tüm kalite ve hasta güvenliği süreçlerine hakim olması JCI denetim ekibinin özellikle dikkatlerini çekti. Kurumun 2009’dan beri ivme kazanarak artan bu uluslararası başarısı yıllardır süregelen çalışmaların, sürekli iyileştirme ve geliştirme politikası çerçevesinde kümülatif birikiminin doğal sonucudur.

JCI yetkililerinden Klinisyen ve Baş Denetçi Mai-Britt de Cordier ve İdari Denetçi Dr. Mahyar Sagedhi  rekor bir başarıyla sonuçlanan denetimin kapanış toplantısında; pek çok hastane denetlediklerini fakat Yeditepe Üniversite Diş Hastanesinde denetimin daha ilk gününde vizyon misyonunun oturmuşluğunu, liderliğin sürece ne kadar çok dahil olduğunu ve personelin adanmışlığını çok net bir şekilde gördüklerini belirttiler. Tüm kalite ve hasta güvenliği gerekliliklerinin kurumun kültürüne entegre olması ve hasta bakım süreçlerinin standartları birebir karşılaması sebebiyle ve yapılan bir çok çalışma ve uygulamanın da örnek olduğunun altını çizerek Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Eren Kuru, Tıbbi Koordinatör Doç. Dr. Fatih Cabbar, İdari Koordinatör Mustafa Oğuz Yaçan ile JCI Denetim Koordinatörü ve Kalite Yöneticisi Esra Hilâl Gündoğdu’ya teşekkürlerini ve tebriklerini sundular.